Sponsor Reklam


Mutlu ve Güzel Bir Evlilik İçin Neler Yapılmalıdır?

mutlu güzel iyi bir evlilik için neler yapılmalı nasıl davranılmalıdır mutlu evliliğin iyi evliliklerin sırları şartları

İşte iyi, güzel, harika denilebilecek gıptayla ve imrenilerek izlenen mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler..
Evliliklerde tutkunun ve romantizmin zamanla kaybolmasını nasıl engelleyebilirsiniz?

Evliliklerde tutkunun ve romantizmin zamanla kaybolmasını nasıl engelleyebilir ve o ufak heyecanların yıllar sonra taze kalabilmesi için neler yapabilirsiniz? İşte size mutlu ve uzun süreli evliliklere sahip olmak için yapılması ve dikkat edilmesi gereken şeyler. Birlikteliğinizde heyecan, tutku ve saygıyı kaybetmemenin yolları.

Hepimiz uzun yıllar mutlu evlilik yaşayan, iyi günde de kötü günde de birbirlerinden kopmayan ve hala birbirlerine saygıyla bağlı çiftlere gıptayla bakarız. Evliliklerde tutkunun ve romantizmin zamanla kaybolmasını nasıl engelleyebilir ve o ufak heyecanların yıllar sonra taze kalabilmesi için neler yapabiliriz? İşte size mutlu ve uzun süreli evliliklere sahip olmak için yapılması ve dikkat edilmesi gereken şeyler…

HERGÜN

Ona değer verdiğinizi gösteren küçük bir şey yapın.
Mesela hiç beklemediği bir anda onu öpün. Eşinizin bulabileceği bir yere (yastığın altına, cebine) notlar yazın. Aptalca, komik, ciddi olabilir. Ya da sadece ‘Seni düşünüyorum’ demek için beklemediği bir anda telefon açabilirsiniz.

En azından bir öğünü birlikte yiyin.
Akşam yemeklerini birlikte yiyemeyecek olsanız bile en azından günde bir öğünü birlikte yemek için program yapın.

Her gece sohbet edin.
En az 10-15 dakika gününüzü nasıl geçirdiğinizi birbirinize anlatın. Yanınızda kimse olmadığında sohbet etmeye çalışın. Böylelikle daha iyi temas sağlarsınız.

Ani hareketlerden kaçının.
Konuşmadan önce düşünmeye veya bir anda parlamamaya çalışmalısınız. Çünkü sözler ağızdan bir kez çıktı mı, telafi edilmesi güç olur. ‘Üzgünüm, öyle söylemek istemedim’ deseniz bile, o sözcükler eşinizin kulağında yankılanmaya devam edecektir.

Dokunun.
Sarılma, el ele tutuşma ve sadece cinsel içerikli olmayan diğer dokunma formları ilişkiyi güçlendirir.

Romantizm ve seks yorgun olunduğunda pekte işe yaramaz. Ama evli çiftler için erotik duygular sadece yatak odasında başlamaz. Özellikle çocukları yatırdıktan sonra veya bulaşıkları birlikte yıkadığınızda gelişmeye başlar.

HER HAFTA

– Bir yerlere gidin, sadece ikiniz…
Bir kafede kahve için, sinemaya gidin veya uzun yürüyüşlere çıkın. En iyi yol hafta da bir gün belirlemektir. Pazar sabahları veya Cumartesi akşamları. Böylelikle hafta boyunca o zamanı iple çekersiniz. Bu zamanı kutsal bir zamanmış gibi kabul edin ve ölüm kalım meselesi haline getirin. Bu sizin birlikte vakit geçirmek ve birşeyler paylaşmak için en özel gününüzdür.

– Yakınmaktan ve şikayet etmekten vazgeçin.
Kızgınlıklara sebep olan yanlış anlamalar, küçümsemeleri ve eleştirileri doğurabilir. Bu yüzden en kısa zamanda bu düşünceleri kafanızdan atmaya çalışın. 24 saat içinde olması en iyisidir.

– Takdir ettiğinizi hissettirin.
Herkes kabul görmeyi sever. Eşinizin nelere değer verdiğine dikkat edin. Takdir ettiğinizi söyleyerek, dokunarak, ona not yazarak, hediye alarak veya birlikte vakit geçirerek bunu gösterebilirsiniz.

– Dışarı çıkın ve haftada en az üç kez egzersiz-spor yapın.
Benim zaten yaşım geçmiş diyerek egzersiz yapmamak için kendinize bahane uydurmayın. Kendinize evlenmeden önce dikkat ettiğiniz gibi dikkat etmeye devam etmelisiniz.

– Birbirinize vakit verin.
Bu zamanları birbirinize önceden haber verin ki eşiniz de kendi programını yapabilsin. Siz arkadaşlarınızla alışverişe giderken o da ilgilendiği bir hobiyle vakit geçirebilir veya arkadaşlarıyla görüşebilir.

HER AY

– Aşıklar gibi davranın.
Bir haftasonu tatili planlayın. Ya da bir bebek bakıcısı ayarlayarak evde yalnız geçirebileceğiniz vakit yaratın.

– O’nun sevdiği birşey yapın.
Evlilik, uzlaşma gerektirir. Zaman zaman siz pek hoşlanmasanızda eşinizin sevdiği şeyleri beraber yaparak ona verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz.

– Değişiklik yapın.
Monotonluk günlük hayatın stresleriyle birlikte çekilmez bir hal alır. Bunun önüne geçmek için kendinize yeni uğraşlar yaratabilir, eşinize sürpriz hazırlayabilir veya bugüne kadar hiç görmediğiniz yerleri ziyaret edebilirsiniz.

HER YIL

– Başbaşa tatile çıkın.
Bu tatil çok pahalı olmak zorunda değil. Önemli olan birlikte farklı ortamlara girmektir. Tatilinizi planlamak da eğlenceli olacaktır.

– Eşinize bir mektup yazın.
Onun neden özel olduğuna dair düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

– Birlikte düşünün.
Gelecek on yıl içerisinde nerede olmak istiyorsunuz? Hayallerinizi paylaşın. İş ve parayla ilgili konuşmaları bir süreliğine bir kenara bırakın.

aşk ve ilişkiler, bir kadını mutlu etmenin yolları, bir ömürlük evlilikler için, eşimi mutlu etmenin yolları, evlilik, evlilik mutluluk, evlilik problemleri, evlilik psikolojisi, evlilik sorunları, evlilikte dikkat edilmesi gereken hususlar, evlilikte dikkat edilmesi gerekenler, evlilikte kriterler, evlilikte problemleri aşmak, evlilikte sorunları aşmak, güzel bir evlilik için, güzel bir evlilik nasıl olmalı, iyi bir evlilik için, iyi bir evlilik nasıl olmalı, kadınları mutlu etmenin yolları, mutlu bir evliliğin sırları, mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler, mutlu bir evlilik nasıl olmalı, mutlu bir evlilik nasıl olur, mutlu evliliğin yolları, mutlu evlilik, mutlu evlilikler için, mutlu olmak için, mutluluk ve huzur için ne yapmak gerekir mutlu güzel iyi bir evlilik için neler yapılmalı nasıl davranılmalıdır mutlu evliliğin iyi evliliklerin sırları şartları

Bir Cevap Yazın