Giden Sevgili Nasıl Geri Getirilir? Terk Eden Sevgili Nasıl Döner?

aşk sevgili giden sevgili nasıl geri getirilir

Giden Sevgili Nasıl Geri Getirilir? Terk Eden Sevgili Nasıl Döner?

Gelen mektuplara bakıyorum ve anlıyorum ki, her yanımız yaralı yüreklerle dolmuş. Ayrılık kokuyor sokaklar. İlişkiler, artık bitmek üzerine mi kuruluyor?

Giden Sevgili Nasıl Geri Getirilir? Terk Eden Sevgili Nasıl Döner?

Pek çok kişiden aynı soruyu duyuyorum. “Sevgilim beni terk etti, nasıl döndürürüm? Sevgilim nasıl geri döner” yazılı onlarca cümle düşüyor posta kutuma her gün. İçim acıyor elbette! Biten her şey, ardında biraz hüzün bırakıyor.

Gidenden geriye kalan yürek artığının adı, çaresizlik! Bir şekilde çıkış arıyor insan ama nafile bir çaba değil mi gideni döndürmek?

Öncelikle, bir gidiş varsa ortada, bu sebepsiz değildir. Doğru, yanlış, iyi, kötü, beğenelim ya da beğenmeyelim, hak verelim ya da haksız bulalım; kendince bir nedeni vardır gidenin. Hiçbir gidiş, aslında o anın hareketi değildir. Öncesinde birikmiş şeyler vardır.

Gitme kararı, nadiren ansızın verilir. Bir cinnet gibi, apansız vazgeçebilmek ender yaşanır. Genellikle gideceğinin sinyallerini daha önceden vermiştir giden. Denemiştir, beklemiştir, aklındaki sorulara bir yanıt aramıştır.

Bize mantıklı gelmese de, kendince bir çıkmazın içindedir giden. İstediğini elde edememiştir, aradığını bulamamıştır. O zaman, onca vakti niye geçirir diye soracaksınız mutlaka! Çünkü o süreyi bitirmeden karar verilemez!

Birini hayatına dahil edip etmeyeceğini, onunla aynı yolda yürüyüp yürüyemeyeceğini nasıl belirlersin? Ekmek alır gibi alınmaz ki insan! Elbette bir zamana ihtiyaç duyarsın. Buraya kadar bir sorun yoktur da, olay geçirilen sürenin uzamasıyla başlar. Ne kadar uzun kalırsa, o kadar beklenti içine sokar bizi. Aynı noktada buluştuğumuzu sanıp, üstüne hayal kurmaya başlarız doğal olarak.

Galiba işin püf noktası orası! Karşındakine yatırım yapmadan önce iyi düşünmek gerekiyor. Beklentiye dönüşen zamanlar, sonunda bizi yaralıyor.

Giden sevgili nasıl döner, ben de bilmiyorum. Üstelik bunun üstüne hiç kafa yormuyorum. Beni ilgilendiren kısım, gittikten sonra kalanın hayatına devam etmesi. Gitmeyi kafaya koymuşsa biri, dünya geçse önüne durduramaz. Ayrıca niye durduralım? Zorla kalanın sevgisine nasıl güvenilir ki? Ne beklenir ısrar yüzünden yanında kalandan?

Ortada gerçekten bir sorun varsa, gitme aşamasına gelmeden kurtarılmalıdır ilişkiler. Avareliğinden gitmek istemişse giden, yolu açık olsun! Şairin dediği gibi; birçok gidenin her biri memnun ki yerinden….

Kaynak: MSN Kadın Candan Ünal

Eklemek istediklerim şunlar arkadaşlar. Eğer sevgiliniz size mantıklı bir neden sunup ayrılmış ise bence bunu kabul edin ve kimsenin peşinden koşmayın. Tamam gerçekten seviyorsanız deneyin, seven sevdiğinin yanında olmalı. Ama bunun için O’na biraz zaman tanıyın ki düşünsün, sizden iyice bıkmasın, nefret ettirmeyin kendinizden. Bu süre zarfında kimseyle beraber olmayın O’nu sadakatle bekleyin (gerçekten seviyorsanız tabi..) Bir süre sonra yoklayın. Seviyorsa zaten sizi özlemiştir ve O’nu aramanıza, sormanıza kayıtsız kalmayacaktır. Ama hala aynı mazeretleri sunuyor ve geri dönmek istemiyorsa eski sevgiliniz (hatta hatta telefonlarınıza çıkmıyor ya da e-maillerinize cevap vermiyorsa) üzgünüm ama O çoktan kararını vermiş ve gitmiştir. Ya da bir süre daha düşünmek istiyordur. Ama siz beklemeye devam edin. Sadece bir iki kez arayın ve/veya mail atın. Sonra işin 2. kısmı yani en zor kısmı olan bir süre daha bekleme kısmına geçin. Bir ay daha bekleyin. Ama hala bir ses seda yoksa hayatınızı O’nsuz şekillendirmeye başlayın derim. Böylesi ikiniz için de daha hayırlı olacaktır. Ne demişler, “zorla güzellik olmaz”.. Mutluluklar dilerim hepinize.. Umarım doğru kişiler için akar gözyaşlarınız, umarım yanlış insanlar için zaman harcamazsınız..

NOT: Eğer sevgilinizi aldattıysanız ya da bir/birkaç yalan söylemeniz yüzünden O’nu kaybettiyseniz sevgiliyi geri getirmenin tek yolu O’na değiştiğinizi göstermek ve bir daha aynı hataları tekrarlamamaktır. Aksi halde sevgilinizi geri döndürseniz de elinizde uzun süre tutamazsınız…

This entry was posted in Erkeklere Özel, erkekleri etkilemenin yolları, giden sevgili nasıl geri getirilir, kadınları etkilemenin yolları and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

6 Responses to Giden Sevgili Nasıl Geri Getirilir? Terk Eden Sevgili Nasıl Döner?

  1. Pingback: Giden Sevgili Nasıl Geri Getirilir? Terk Eden Sevgili Nasıl Döner? | MEVSİMLER GİBİ YAŞARIM HAYATI

  2. gül says:

    yorumunuz için teşekkürler

  3. Pingback: aldatan kadın nasıl belli olur? | Mevsimler Gibi Blog

  4. Pingback: İlginç Boxer Erkek İç Giyim Fiyatları | Mevsimler Gibi Blog

  5. Pingback: Aldatmak Aldatılmak.. Peki Aldatılan Kadın Ne Yapmalı? | Mevsimler Gibi Blog

  6. esma says:

    Kurtarılmaya değer bir ilişkiyse mücadele edilebilir ama tabi bir yere kadar..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>